Bu alanda profesyonel olmak ve En İyi SEO Uzmanı olmak için yapmanız gerekenler gayet basit. En saygın SEO uzmanlarına bakmak, mevcut en doğru ve en güncel SEO bilgilerini elde etmenizi sağlar. Bunu aklınızda tutun, bu yazımda Dünyanın En İyi SEO Uzmanı olan üst düzey uzmanlarla sizlerle tanıştıracağım ve takip etmeye değer nedenini açıklayacağım.

SEO Uzmanı Matt Cutts

SEO Uzmanı Matt Cutts
SEO Uzmanı Matt Cutts

Matt Cutts Google’daki Webspam ekibinin başında olan kişidir.

Yalnızca SEO haberlerinde ve SEO ile ilgili bilgi veren programlarda görebileceğiniz birisidir. Google ile bağlantısın olduğu için Matt Cutts çok fazla görünmemektedir. 438.000’in üzerinde Twitter takipçisi ile takip edilmesi gereken en etkili web ünlülerinden biri ve temelde SEO hakkında her şey bu adamda toplanmış gibidir.

Matt, uzun yıllar boyunca işletme sahiplerine ve web site yöneticilerine yüzlerce video yayınladı ve değerli SEO tavsiyelerini paylaşarak arama sıralamalarını iyileştirmeye yardımcı oldu.

SEO Uzmanı Rand Fishkin

SEO Uzmanı Rand Fishkin
SEO Uzmanı Rand Fishkin

SEO Uzmanı Rand Fishkin, SEO ve çevrimiçi pazarlama, Moz (eskiden SEOmoz) üzerinde en popüler ve yetkin web sitelerinin kurucusudur. Kurmuş olduğu her site farklı bir başarıya imza atmıştır.

2007 yılından bu yana CEO olarak görev yapıyor ve halen düzenli olarak blog sitesinde paylaşımlarda bulunuyor. Bu şekilde SEO uzmanlarına katkı sağlarken, “Wizard of Moz” ile ürün ve pazarlamaya da odaklanmıştır.

Google, Facebook ve Microsoft da dahil olmak üzere büyük şirketlerde sunumlar gerçekleştirdi.

SEO Uzmanı Danny Sullivan

SEO Uzmanı Danny Sullivan
SEO Uzmanı Danny Sullivan

SEO Uzmanı Danny Sullivan, web sitelerinde daha tanınmış ve yetkili SEO bloglarından bir diğeri olan Search Engine Land’ın kurucularındandır.

Ayrıca başka popüler bir web sitesi olan Marketing Land’ın da kurucusudur. İster inanın ister inanmayın, Danny aslında arama motorlarının 1996’dan beri nasıl çalıştığını yazdı. Danny SEO’nun babası olarak da anılmaktadır. Kurduğu başarılı SEO web sitesi olan “Search Engine Watch”, 2006 yılında 43 milyon Dolara satıldı.

SEO Uzmanı Neil Patel

SEO Uzmanı Neil Patel
SEO Uzmanı Neil Patel

Şimdi biraz da girişimci yönüyle ön plana çıkan bir SEO uzmanını anlatayım. Kendisi Crazy Egg, KISSmetrics, Hello Bar ve Quick Sprout şirketlerinin kurucu ortağıdır. Bunlar gibi birçok büyük şirketin de kurucu ortağı olduğunu belirtmek isterim.

Tüm bunlarla yetinmedi Amazon, NBC, HP ve Viacom gibi büyük şirketlerin gelirlerini artırmasına da yardımcı oldu. Forbes’in ilk on çevrimiçi pazarlamacı listesine girdi. ve Barack Obama tarafından da ödüllendirilen Neil, 30 yaşın altındaki üst düzey etki yaratıcı 100 girişimci arasına katıldı.

“The Advanced Guide to SEO” adlı kitabın yazarı olduğu gibi düzenli olarak blog sitesinde ve birçok farklı mecrada SEO üzerine tavsiyelerini yayınlamaktadır.

SEO Uzmanı Brian Dean

SEO Uzmanı Brian Dean
SEO Uzmanı Brian Dean

Brian Dean, bağlantı kurma, SEO, içerik pazarlama ve dönüşüm konularında uzmanlaşmış bir trafik üretme şirketi olan Backlinko’nun kurucusudur. Google tarafından düşürülen işletme sahiplerine yardımcı olur; böylece, sıralamalarını yükseltebildiği ve trafiği arttırabildiği gibi başka herhangi bir yerde bulamadığınız özel stratejileri de üretebilir.

Neil Patel, bağlantı kurma konusunda kendisine ” the best in the business ” diyor. Ayrıca, bir web sitesine sahip herkesin kullanabileceği kanıtlanmış SEO ve trafik ipuçlarıyla dolu ücretsiz bir bülten de sunmaktadır.

SEO Uzmanı Bruce Clay

SEO Uzmanı Bruce Clay
SEO Uzmanı Bruce Clay

SEO Uzmanı Bruce Clay, 1990’ların ortalarından bu yana SEO’yu, SEO eğitimini, SEO araçlarını, sosyal medya pazarlamacılığını, PPC’yi, içerik pazarlamasını ve tüm dünyadaki ofislerdeki web tasarımını kapsayan küresel bir internet pazarlama firması kurarak SEO konusunda uzmanlaşmıştır.

746 sayfalık “Search Engine Optimization All-in-One For Dummies” kitabının yazarıdır ve Bruce Clay blogu için yazı yazan yetenekli bir ekibe sahiptir.

SEO Uzmanı Eric Enge

SEO Uzmanı Eric Enge
SEO Uzmanı Eric Enge

Eric Enge, Stone Temple Consulting adında dijital pazarlama ajansına sahiptir. SEO, sosyal medya ve içerik pazarlamacılığı konusunda uzmandır. Ayrıca The Art of SEO yani SEO sanatı adlı kitabın da baş yazarıdır. Son olarak kitabın oldukça çok sattığını da belirtmem gerekiyor.

Düzenli olarak Stone Temple adlı bloğunda yazarken bir yandan da Forbes, Moz, Copyblogger ve diğerleri birçok sitede SEO ve pazarlama konusundaki önerilerini paylaşıyor.

SEO Uzmanı Barry Schwartz

SEO Uzmanı Barry Schwartz
SEO Uzmanı Barry Schwartz

Barry Schwartz, Search Engine Roundtable’ın kurucusu ve editörüdür. Moz ve Search Engine Land ise bir başka popüler ve güvenilir SEO bloglarıdır.

Aslında o Danny Sullivan’ın Search Engine Land’da haber editörü olarak da katkıda bulunuyor. Barry her zaman önemli Google haberlerini irdeler. Bunların aslında ne anlama geldiğini açıklar. Pazarlama uzmanlarına ve küçük işletme sahiplerine pratik tavsiyeler sunan ilk kişilerden birisidir.

Dünyanın En İyi SEO Uzmanı
Etiketlendi:

Dünyanın En İyi SEO Uzmanı” üzerine bir düşünce

  • Güzel paylaşım teşekkürler en iyi seo uzmanı olmak kolay değildir herhalde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir